ÜRETİM

Yalova Ambalaj geniş yelpazedeki ürünleriyle gıda, kimya, tesktil, seramik, dayanıklı tüketim, temizlik gibi her sektöre hizmet vermektedir.

Oluklu mukavva hattımızda ;

Tek dalga olarak  C , B ve E  ,  çift dalga(dopel) olarak ise C+B , B+E oluklu mukavva levhalar üretilebilmektedir. Kullanılan kağıtlar,  dönüşümlü, yarı dönüşümlü veya yüksek selüloz oranına sahip kağıtlar olmaktadır. Kullanılan kağıtlar, ürünün kullanılacağı sektörden, taşıyacağı ağırlığa , bulunacağı iklim koşulundan, müşterinin talebine kadar bir çok etken gözönünde tutularak belirlenmektedir.


Makina parkurumuzda
;Oluklu hattımızdan çıkan (yarı mamul olarak tabir edilen) karton levhalar , konfeksiyon makinalarında , müşteri talebine göre ölçü , şekil ve renk(baskı) verilerek son halini alır. Makinalarımızda, elle kurmalı ve makine kurmalı yaş-sebze meyve kutuları , et ve piliç ürünleri kutuları, fide ve çiçek kutuları, teleskopik (birbirine gecmeli) kartonlar, pizza kutuları, ve geniş kullanım alanı olan  Abox kutular üretilmektedir. Baskı aşamasında , müşterimizin istedigi baskı renkleri fabrika bünyesindeki boya hazırlama ünitesinde hazırlanır.
Paletleme hattında
;

Müşteriye en uygun şekilde gönderilmek üzere planlanmış olan paletleme biçimi belirlenerek , ürün son halini alır ve gönderilmek üzere Sevkiyat depertmanına teslim edilir.

 
Sevkiyat aşamasında
  ;

Paletlenmiş ve gönderilmeye hazır ambarda bekleyen ürün tır ve kamyonlara yüklenerek müşterilere sevk edilir.